To podstawowy dokument opisujący BHP na stanowisku pracy. Potrzebujesz go jako załącznika do wniosku o dofinansowanie, bez względu na to, jakiej inwestycji dotyczy Twój projekt. Po zakończeniu realizacji projektu będziesz zobowiązany wykonać go ponownie, aby udokumentować osiągnięte rezultaty.
Przygotujemy dla Ciebie dokumenty BHP, wymagane zarówno przy
wnioskowaniu o dotację, jak i przy jej rozliczaniu, w zależności od rodzaju inwestycji:
-
Ocenę Ryzyka Zawodowego
-
Ocenę Obciążenia Układu Mięśniowo – Szkieletowego
-
Analizę Doboru Środków Ochrony Indywidualnej
-
Instrukcję Stanowiskową
Koszt dokumentu zaczyna się już od 600 zł
Pomożemy Ci również znaleźć podmiot z okolicy lub regionu, wykonujący akredytowane pomiary czynników szkodliwych i uciążliwych, w tym pomiary oświetlenia stanowisk pracy.
- Ocena Ryzyka Zawodowego
- Ocena Obciążenia Układu Mięśniowo – Szkieletowego
- Analiza Doboru Środków Ochrony Indywidualnej
- Instrukcja stanowiskowa
Ocena Ryzyka Zawodowego (ORZ)
Ocena Obciążenia Układu Mięśniowo – Szkieletowego (OUMS)
Dokument wykonywany na potrzeby wniosków o dofinansowanie urządzeń wspierających transport oraz specjalistycznych stołów np. tapicerskich czy spawalniczych. Należy go wykonać przed inwestycją – na etapie składania wniosku, oraz po inwestycji – jako załącznik do sprawozdania końcowego.
Ocenę obciążenia wykonujemy różnymi metodami (OWAS, REBA, KIM, pomiar wydatku energetycznego) tak, aby najlepiej przedstawić warunki panujące na danym stanowisku pracy – w tym obciążenia dynamiczne i statyczne – i uzasadnić potrzebę ich poprawy.
Analiza Doboru Środków Ochrony Indywidualnej
To dokument potrzebny w przypadku wnioskowania o środki ochrony indywidualnej oraz o sprzęt do pracy w tzw. dostępie linowym. Często mylony z Instrukcją przydziału i gospodarowania środkami ochrony indywidualnej, co miewa fatalne skutki dla powodzenia wniosku o dofinansowanie.
Instrukcja stanowiskowa
Dokument wykonywany na potrzebę rozliczenia projektu, stanowi obowiązkowy załącznik do Sprawozdania końcowego, dla każdego stanowiska objętego projektem. Każdorazowo po wprowadzeniu na stanowisko nowych urządzeń, instalacji i sprzętu jesteś zobowiązany do opracowania Instrukcji stanowiskowej, uwzględniającej wprowadzone zmiany organizacji pracy.